Model management

STAŇ SE ČLENEM NAŠEHO TÝMU!

MODELING

Pokud měříte jako žena 175 – 180 cm, je vám mezi 17 – 28 lety, oblékáte velikost 36, vaše míry jsou skutečně s tolerancí +/- 3 cm přes prsa 90 cm, pas 60 cm, boky 90 cm,  nebo jste muž 185 – 190 cm výšky, věk od 20 let – xy, konfekční velikost 50, prozkoumáme a rádi vás nabídneme, zdali byste se líbil/a našim klientům v oblasti modelingu, fotomodelingu a fashion shows. Váš úspěch závisí na trhu, ale určitě nám napište. Zvažte i možnost zásadního navýšení příjmů, pokud byste se věnoval/a i Event Modelingu. Pokud budete přijímat nabídky jak v modelingu, tak i v Event modelingu, jsme přesvědčeni, že si vyděláte super money.

MOST WANTED: DANCE & FASHION SHOW MODEL

Máte li taneční nadání, popřípadě jste tančil/a v taneční skupině, jste li z Brna a okolí a splňujete kriteria pro modeling, výška a postava, napište nám. Naším hlavním zaměřením  jsou i taneční módní přehlídky, kde můžeme využít váš talent!

MOST WANTED: INFLUENCER MODEL

Pokud máte zkušenosti se sociálními sítěmi a vytvořenou kvalitní skupinu follower´s,  pak nás velmi zajímáte do našeho nového projektu online modelingu. Sejdeme se a probereme spolu všechy možnosti. Vaše služby rádi nasdílíme napříč našim klientům a dohodneme spolu systém spolupráce win – win.

MOST WANTED: EVENT MODEL

V poslední době je hodně akcí zejména v oblasti různých firemních akcí, eventů, galavečerů, tenisových turnajů, konferencí a podobných akcí, kde je poptávka po dívkách i mužích modelingového vzhledu. Pokud máte organizační schopnosti, skutečně vás baví komunikace s lidmi, umíte hovořit perfektně aspoň jedním zahraničním jazykem, jste „sexy drak nebo dračice s mozkem“ :-),  budete jednak ozdobou každé akce, ale také podporou akce. Jedná se o firemní eventy, tuzemské i zahraniční veletrhy, autosalony, motosalony, automobilové či motorkářské závody například jako umbrella girl, meet & greet model, podium model apod.  Jste součástí ceremoniálů, předávání cen, evidence hostů a dalších podobných činností.  A nemusíte měřit aspoň 175 cm, což je podmínka pro Fashion Show modelku, stačí 170 cm.  Chceme vás ubezpečit, že se ovšem zásadně  nevěnujeme žádným osobním službám, osobními doprovodu ala společník / společnice apod. 

HOSTESSING

Velice rádi vám nabídneme spolupráci v oblasti hostesingu. Platí zde podobné podmínky jako u Event modelingu, nicméně nás hlavně zajímá vaše charisma, organizační schopnosti, komunikace s lidmi, spolehlivost a pečlivost. Zakázky pro vás jsou připraveny v oblasti organizace firemních eventů, reklamních road show, veletrhů a výstav, které spočívájí v podávání informací o produktech a službách klientů, schopnost aktivního oslovování lidí, péče o stánek a hosty na veletrhu atd atd.  Těšíme se na Vás!

LIFE STYLE MODEL 30 – 60 LET & PLUS SIZE MODEL

Jste li bývalý model nebo modelka, máte skutečně praxi a zkušenosti, velice rádi Vás zařadíme do naší nově budované nabídky Life Style Models. Nepravidelně, ale přesto, máme poptávky po lidech všeho věku, oslovující věkově stejnou cílovou skupinu typu manager, rodina na cestách, penzijní fond:-), hosté hotelů, návštěva banky, wellness, realitní bankéř, plus size model  apod. Nepravidelně Vás tak můžeme potěšit příjmem na vylepšení vašeho rodinného rozpočtu. Nezlobte se ovšem, když vás nepřijmeme, pokud skutečně nemáte praxi a kvalitní portfolio a foto.

DĚTSKÉ MODELKY A MODELOVÉ – ZPRÁVA RODIČŮM:

Z hlediska našeho zaměření na módní přehlídky a reklamního fotografování pro dospělé naše agentura bohužel nezastupuje dětské modely nebo teenagers pod 17 let. Práce dětí v reklamě je navíc zakázána zákonem /odkaz zde/.

 


Kdo jsme:

D.F.C. Fashion Club je agentura, fungující jako profesionální firma od roku 1991 s obratem přes 10 milionů korun. Naše sídlo je v Brně. Máme zakázky v oblasti produkcí módních přehlídek, zejména v období vždy od února do dubna a od září do listopadu. Kromě toho si vás kdykoliv může vybrat klient na reklamní fotografování, díky vašim fotografiím na našem webu. V přehlídkové mimosezóně, ale i během ní, pak můžete dále dosti zásadně navyšovat své příjmy jako event & promotion model/ka za modelingové honoráře na různých společenských a firemních akcích, veletrzích a výstavách, golfových turnajích. Jediné, čeho je na Moravě méně, jsou castingy a reklamy v televizi, popřípadě focení do magazínů, nemáte li čas dojíždět do Prahy. Pokud bydlíte na jižní Moravě nebo přímo v Brně a chcete si vydělat, jsme přesvědčeni, že je pro vás větším přínosem mít svoji domácí hlavní agenturu v Brně. Uzavřete li například dohodu s agenturou v Praze, čeká vás v převážné míře neustálé cestování na castingy, přičemž výsledek castingu není nikdy jistý díky konkurenci dalších desítek modelek.  Nakonec možná časem zjistíte, že víc utratíte za cestování na castingy než vyděláte. Umíme však odhadnout v případě zajímavého castingu, že bychom společně mohli uspět a pak sami doporučíme se castingu zúčastnit, protože jsme například s klientem vaši účast předjednali a má zájem o vaši účast.


Jak se stát se modelkou/modelem/hosteskou v D.F.C. Fashion Club

Bude skvělé, když nám o sobě něco napíšete.  Určitě napište, i když dosud žádné zkušenosti nemáte, třeba jste ale talent a my vám pomůžeme a odstartujeme vás do světa modelingu nebo vám zajistíme opakované zakázky v promotion & event modelingu, hostessingu. Nic tím neztratíte, jen získáte.

ModelingMěříte li více než 173 cm (žena – věk od 17 let), nebo 184 cm (muž, věk od 20 let) , můžete pracovat jako model-ka/manekýn-ka, fotomodel-ka.  Napište na email dfc@dfc.cz , což je modelingová sekce.

Event Modeling & Hostessing: Pokud máte výšku nižší či odlišné míry, nedá se nic dělat, nebude to úplně tak, že dosáhnete na všechny modelingové joby, ale můžete pracovat jako Promotion a Event modelka (konference, výstavy, firemní akce, autosalony, motosalony apod). a hosteska. Pokud Vás baví komunikovat s lidmi, organizovat, vítat a oslovovat hosty na akcích, účastnit se jako podpora akcí na veletrzích a výstavách, napište na email hostesky@dfc.cz  U modelingových zakázek, nejsou li podmínkou přísné modelingové parametry, vás také nabídneme klientům na reklamní focení jako fotomodelka, takže se na vás může usmát štěstí i ve fotomodelingu.

Kroky k zahájení spolupráce:

1. Pošlete nám několik vašich fotografií, kde je vás dobře vidět.

2. K tomu nám vždy prosím poštete tzv. snapshoty v plavkách – tedy foto naživo, jak skutečně vypadáte. Udělejte si je klidně doma mobilem, jen ne prosím selfie. (Usměvavý portrét a fotku celé postavy zepředu, zezadu a zboku). Příklad zde na odkazu.

3. Napište nám něco o sobě – klidně zkopírujte a doplňte tento text:  “ Je mi…. let, bydlím či studuji v …….. . Moje výška je ……cm a moje míry ……..prsa ………pas……boky, vážím ……. kg. V modelingu / hostesingu pracuji od roku ….Doposud jsem pracoval/a na asi…módních přehlídkách, například pro (název nebo značka, místo, agentura). Jako fotomodel/ka jsem realizoval/a fotozakázky například pro …. Účastnil/a jsem se i soutěží miss, jako například: /název, získaný titul/. V zahraničí jsem pracoval/a pro zahraniční agentury… Mám – nemám zájem pracovat i jako Event – modelka či hosteska, promotér. Mezi mé talenty, které můžete využít patří…“.  Napište nám i váš dosavadní cca příjem v modelingu a hostesingu za minulý rok. Budeme tak lépe vědět, zdali Vás můžeme zásadně posunout ve vašich příjmech.

NEBO PŘEJDĚTE NA TUTO STRÁNKU A VYPLŇTE JEDNODUCHÝ DOTAZNÍK – ZDE: ZASLAT AGENTUŘE INFORMACE

V případě, že se nám budete jevit jako zajímavý typ pro naši agenturu, ozveme se Vám s pozvánkou na pohovor. Pokusíme se odpovědět všem, považujeme to za samozřejmou slušnost, přesto někdy /dle pracovní sezóny/ může naše odpověď trvat déle, prosíme o trpělivost. Každá agentura má svůj určitý specifický pohled na typy modelů a modelek, kterými se chce prezentovat ke svým klientům, nebo – i když splňujete všechny podmínky pro modeling, je možné že již podobný typ v agentuře máme nebo je i to o načasování, kdy konkrétně hledáme určité typy  – prostě důvodů může být celá řada.  Nemáte li fotky,  nevadí, ale poproste někoho, ať Vás nafotí třeba i na mobil, portrét, postava, úsměv, několik postojů, celá postava. To vše urychlí naše rozhodnutí. Skutečně  vše velmi zdržuje, pokud vás musíme hledat někde na facebooku, kde máte další fotky, na odkazech, souborech ke stažení apod. Tak jako my si budeme vážit vašeho času a dobře vám za něj platit odměnu, prosíme o totéž i vás. 

A kolik se u nás vydělává? Spolupráce probíhá dle toho, na základě čeho s vámi můžeme uzavírat smlouvy. Pokud nejste model podnikatel/ka, pak se využívají pracovní dohody mimo hlavní pracovní poměr s limitem 120 000 Kč / rok. I kdybychom nabídnout mohli a chtěli více, zákon nás limituje. Podnikatelé a umělci s daňovou registrací nejsou limitem omezeni a mohou získat násobně vyšší odměny, které si pak daní sami v rámci daňového přiznání.  Výši příjmů ovlivňuje i tržní prostředí, zejména sociálních sítí. Sledujeme, jak si tam modelky ničí ceny a přijímají podceněné nabídky.  Pokud jste členem našeho týmu, neměl/a byste pro konkurenci pracovat levněji než vám platíme my nebo přijímat takové nabídky na sociálních sítích, které jsou hluboce podceněné a měl/a byste si držet svoji cenu na trhu. Budete li členem hlavního týmu, budete přijímat většinu modelingových nabídek, včetně nabídek v oblasti promotions a eventů mimo hlavní sezónu a dokážete díky tomu podřídit i osobní život, budete oblíben/á u klientů, můžete velmi rychle dosáhnout desítek tisíc korun. Je u nás řada modelek, které k nám přišly v 17 letech a jsou součástí našeho týmu s pravidelnými příjmy až do věku nad 30 let, a které si vydělaly za dobu působení v agentuře přes milion korun.  

 


Naše nabídka pro vás, která je fér

Co nabízíme:

Každá spolupráce je podmíněna vzájemnými dobrovolně přijatými pravidly. Na základě naší schůzky společně přátelským pohovorem s vámi posoudíme, do jaké míry si „padneme do oka“. Co nám můžete nabídnout a co my vám a jak Vám dokážeme změnit život a příjmy. Nechceme pro vás být “ jednou z agentur“, ale „vaší“ agenturou. Pečlivě si proto i my vybíráme, komu nabídneme exkluzívní podmínky, stejně tak jako vy si určitě pečlivě vybíráte dobrou agenturu. Po vzájemném setkání se dohodneme na formě spolupráce a zařazení do kategorie MAIN TEAM nebo ALSO REPRESENTED. Váš úspěch závisí na trhu, zdali jste žádaný typ u našich klientů. Neplatíte žádné poplatky za registraci.

ALSO REPRESENTED = externí spolupráce a vůči vám se zavážeme, že:

 1. vás budeme reprezentovat na našem webu vůči klientům
 2. Pokud na vás přijde dotaz od našich klientů, budeme Vás kontaktovat s nabídkou
 3. Oslovíte vás s direct jobem –  bude li poptávka našeho klienta šita na míru vašemu typu
 4. Budeme vám sdílet nabídky, kterým byste mohl/a vyhovovat požadavkům klienta a u kterých pak finální výběr rozhoduje klient
 5. Rozšíříte si tak možnosti zisku dalších příjmů díky vyhledávání určitých typů modelů či modelek našimi klienty na našem webu

MAIN TEAM = intenzívní aktivní spolupráce: Nabídneme li vám možnost stát se členem našeho hlavního týmu, pak se vůči vám na základě vzájemné smlouvy zavážeme, že:

Za splnění podmínky, že dané možné zakázce vyhovujete ve všech parametrech, se jako agentura zavazujeme, že vám budeme věnovat osobní péči a preferenci při výběru na zakázku a ve srovnání s externí spoluprací:

 1. přednost – přednostně vám zajistíme výkony pro naše klienty, prestižní firmy, módní návrháře a fotografy, s kterými jste dosud možná nespolupracoval/a a bez práce managerů agentury byste se do týmu na podobné eventy samostatně nedostal/a.
 2. direct jobs – modelingové joby, u kterých o obsazení rozhoduje agentura, vám udělíme přímo naším rozhodnutím, pokud si jsme jisti, že jste pro ni nejvhodnější a nejlepší.
 3. preference – když nabízíme našemu klientovi větší počet modelek / modelů k výběru, budete patřit do týmu „doporučených“  (konečné rozhodnutí je ovšem na klientovi)
 4. okamžitý výdělek – jste li pokročilá/pokročilý model/ka, se zkušenostmi a máte zájem přejít do naší agentury do MAIN TEAM, můžeme okamžitě začít společně vydělávat peníze, protože vám dáme přednost před externisty. Budeme vám přednostně přímo přidělovat zakázky, bez nutné účasti na castingu, není li to podmínkou, s ohledem na spravedlivost a poměrné rozložení zakázek i ostatním členům hlavního týmu.
 5. know – how – jste li začínající model/ka, získáte know how agentury, čímž se zvýší vaše celková profesionalita a zkušenost, díky které budete mít možnost získávat nové zakázky, na které byste bez profesionální podpory a činnosti agentury neměl/a možnost samostatně dosáhnout. Stanete se po uplynutí určité lhůty profesionálnější, vzdělanější, sebevědomější, a tím pádem žádanější než model/ka na volné noze.
 6. budování vašeho profilu na Facebooku a Instagramu – budeme propagovat váš profil na sociálních sitích, zvýšíme váš počet sledujících a „engagement rate“, na základě čehož vzroste vaše cena na trhu online modelingu.
 7. ochrana – dozvíte se nové informace, včetně obvyklé výše honorářů za různé typy akcí , abyste se nestal/a obětí neseriozních či nevýhodných nabídek, kdy třetí strany zneužijí vaši neznalost např. ve formě podceněných honorářů často sdělovaných na Facebooku, za reklamní focení, kampaně, jiné zakázky, zneužití autorských děl a jejich užití apod., které snižují vaši hodnotu na trhu, a pak už si nikdy nevyděláte slušné peníze.
 8. vyšší honoráře – budeme dbát, abychom vám nabídnuli co nejvýhodnější nabídky a nejvyšší možné honoráře, které umožní trh s ohledem na konkurenci, nebudete li své výkony poskytovat třetím stranám levněji, než by za ni účtovala agentura.
 9. věrnostní spolupráce – pokud se opakovaně obrátí se zakázkou na agenturu stejný klient, který byl uživatelem vašeho výkonu dříve prostřednictvím agentury, tak prvotně agentura nabídne tuto zakázku opět vám a vás klientovi (věrnostní spolupráce), čímž se násobí vaše příjmy.
 10. další odměny pro vás – máme společný zájem na spolupráci za vzájemně přínosných podmínek. Agentura uvítá jakékoliv vaše podněty, aktivitu, nápady, kontakty na zajímavé klienty. Získáte li možnost nabídnout agentuře zakázku z vlastních kontaktů nebo zdrojů a dojde k realizaci, agentura vám vyplatí odměnu jako podíl na zisku.

Co od Vás očekáváme.

Očekáváme, že budeme vůči sobě dodržovat základní pravidla jako partneři, protože jde o byznys, abychom vydělávali peníze společně a vzájemně se nepoškozovali.

Logická ochrana agentury: Díky činnosti agentury, která vám přidělila zakázku, dochází k vašemu novému kontaktu s třetími stranami, nejen s klienty agentury a konečnými příjemci výkonů, ale i ostatními účastníky, hosty, novými potenciálními klienty, ale i s ostatními modelkami, modely, hosteskami. Tito lidé, s kterými se nově seznámíte, vám mohou nabízet další a nové zakázky díky tomu, že vás na danou zakázku / akci vyslala naše agentura. Bez nás byste tyto kontakty nezískal/a.  Protože nejsme seznamovací kancelář, ale profesionální modelingová agentura a tyto kontakty jste získal/a díky agentuře, považujeme je za obchodní vztahy získané na základě činnosti agentury ve váš prospěch. Vždy je proto zapotřebí tyto další nabídky řešit ve spolupráci s agenturou. Není  v pořádku je zneužít ve vlastní prospěch bez našeho vědomí a odměny i pro agenturu  a „šidit“ tak svého partnera, který se vám věnuje a pracuje ve váš prospěch.

Těšíme se na Vás!

Kontakty

D.F.C. FASHION CLUB, Žižkova 61, 616 00 Brno
Hostesky: kontaktní email hostesky@dfc.cz   (chcete li pracovat jako hosteska)
Modelky a modelové: kontaktní email dfc@dfc.cz (chcete li pracovat jako model/ka, přičemž Vaše míry splńují kriteria pro modeling)